0

Trzy zasady zdrowego odchudzania!

Cierpisz z powodu nadwagi? Chciałabyś zrzucić kilka, a może kilkanaście kilogramów? Najlepiej szybko i skutecznie? Muszę Cię zasmucić. Odchudzanie to dość złożony proces w którym nie ma drogi na skróty! Aby skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów potrzebujemy nie tylko sporej ilości czasu, ale również cierpliwości! Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest:

  • zbilansowana dieta
  • aktywność fizyczna
  • odpowiednio dobrana suplementacja

Dieta 

Dobrze zbilansowana dieta powinna dostarczać naszemu organizmowi wszystkich mikro i makro składników. Nie może zabraknąć w niej białka, węglowodanów oraz tłuszczy!

Białko – to podstawowy budulec organizmu, niezbędny do prawidłowej budowy mięśni, włosów, skóry i paznokci. Jego rola w odchudzaniu jest nieoceniona! Białko przyspiesza metabolizm oraz regeneracje mięśni!

Węglowodany – są podstawowym źródłem energii! Wspomagają pracę układu pokarmowego oraz poprawiają perystaltykę jelit. Należy jednak pamiętać o tym, że są dwa rodzaje węglowodanów: dobre i złe. W Twojej diecie nie może zabraknąć tych pierwszych, czyli: pełnoziarnistego pieczywa, kasz, warzyw i owoców.

Tłuszcze – w diecie odchudzającej nie może zabraknąć tłuszczów roślinnych, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować. Ich niedobór może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych: bezpłodności, zaburzeń hormonalnych, problemów skórnych. Pamiętaj jednak o tym, że tłuszcz jest najbardziej kalorycznym elementem diety. Jeden gram zawiera aż 9 kalorii, nie przesadzaj z jego ilością!

Aktywność fizyczna 

Niezwykle ważna w procesie odchudzania jest aktywność fizyczna. Najlepszym sposobem na zgrabną sylwetkę jest pływanie, jazda na rowerze oraz jogging. Jedyne o czym musisz pamiętać, to regularność! Staraj się trenować, co najmniej trzy razy w tygodniu po 45 minut! Tylko wtedy zauważysz efekty!

Suplementacja

Dobre tabletki na odchudzanie pomogą nam nie tylko zrzucić nadmiar kilogramów, ale również uchronią nas przed efektem jojo. Dobre, czyli jakie? Największą skutecznością w walce o szczupłą sylwetkę wykazują się suplementy diety, których formuła bazuje na składniach pochodzenia naturalnego takich, jak:

  • zielona herbata
  • jagody aci
  • jagody goji
  • guarana
  • pieprz kajeński
  • wyciąg z pestek afrykańskiego mango

Każdej z wyżej wymienionych substancji przypada konkretna rola. Zielona herbata przyspiesza przemianę materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Z kolei wyciąg z pestek afrykańskiego mango hamuje łaknienie oraz przyspiesza spalenie tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do tabletek  na odchudzanie dostępnych na receptę, naturalne suplementy diety nie wywołują skutków ubocznych. Są bezpieczne dla naszego organizmu i równie skuteczne, co leki! Potrafią przyspieszyć proces odchudzania nawet o 40 procent!!!

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *